Türkiye Beyazay Derneği yurtiçinde ve yurtdışındaki şubeleriyle engelli ve yakınlarına hizmet vermeye devam ediyor.

Niğde’nin Çarıklı köyünde yaşayan görme engelli Ali Kulplu engelli maaşı almak yerine kendi işini kurmak istedi ve harekete geçti. Türkiye Beyazay Derneği Niğde Şubesi’nin desteğiyle İŞKUR’a proje yazan Ali Kulplu, kısa sürede kendi işini kurmayı başardı.Hayvancılıkla uğraşmayı seven Kulplu,  hayal ettiği hayvan çiftliğine Türkiye Beyazay Derneği Niğde Şubesi ve İŞKUR sayesi ile kavuştu.

Ali Kulplu ‘’ Evde hiçbir şey yapmadan oturmak istemedim. Kendi işimi kurmak istedim ve İşkur’ un da desteği ile kendi mandıramı kurdum. Şimdi burada faaliyet gösteren şirketlere süt satıyorum yakında köyden birkaç arkadaşımı da istihdam etmeyi planlıyorum.’’ Dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Engelli olmak üretmeye, çalışmaya engel değil. Neresi olursa olsun köy, şehir,ülke fark etmiyor niyetler çalışmaktan yana olursa önünde hiçbir engel kalmıyor. Engelli-engelsiz fark etmeden üretime katkı sağlamalıyız. Engelliler de engelsiz bireyler kadar üretici durumunda ve olmaya da devam edecekler.’’ İfadesini kullandı.