Eğitimden istihdama, spordan sağlığa kadar yaşamın her alanındaki engelleri kaldırmak adına yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekleyen Türkiye Beyazay Derneği, ülkemizde önem arz eden “Erişebilirlik” alanında örnek bir çalışmaya start verdi. Alanında uzman Eukoba Derneği ile imzaladığı protokol antlaşması ile Türkiye’ de, Avrupa standartlarında erişilebilirlik kalite belgesi vermeye yetkili tek kurum Türkiye Beyazay Derneği ve Bağcılar Belediyesi ortaklığı kabul edildi.

Engelliden, yaşlıya, bebek arabası kullanan ebeveynden, valiz taşıyan herkesin binalara erişebilmesini amaçlayan Eurecert, Avrupa’da tek bağımsız kalite kontrol kuruluşu olarak çalışma esaslarını Avrupa kriterleri doğrultusunda belirlemiştir. Kurumun başta Almanya olmak üzere, Avusturya, Hollanda, Belçika, İngiltere ve Türkiye’de temsilciliği bulunmaktadır.

Kalite Kontrolün Geçerli Olduğu Sektörler:

– İnşaat ve yapım onarım hizmetlerinde faaliyet gösteren firmalar

– Kamu yararına hizmet veren kurumlar (Emniyet teşkilatı, İtfaiye, Hızır Acil Servis vb.)

– Düzenli bilgilendirme hizmeti veren danışma hatları, kurumların satış ve müşteri hizmetleri birimleri

– Organizasyon şirketleri

– Kültürel, sosyal ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren kurumlar

– Alışveriş merkezleri

Eurecert Sertifikası Size Ne Kazandıracak?

– Hizmetlerinin kalitesini Eurecert’in “Engelleri aşan” sertifikası ile belgelendiren kurumlar, markaları ile fark yaratarak rakiplerin her zaman önündedirler.

– RAL Euregio Engel Özgürlüğü Yeterlilik Belgesi e. V. Sertifikası, hizmetlerine kalite kriterlerine uygun davranan firmalara verilmektedir. Bu belgeyi, hizmetlerinde kalite ve güvenilirlik beklentisi yüksek olan firmalar almaya haz kazanmaktadır.

– Belgeyi alan firmalar ulusal ve uluslar arası arenada “ERİŞEBİLİR” olarak tanımlanacaktır.

Konuya ilişkin daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızı arayabilir, vakit kaybetmeden “Engelleri Aşan” kurumlar arasında siz de yerinizi alabilirsiniz.