Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile gerçekleştirilen ‘’Aşmak İçin Hareket ‘’ kampanyası Çorum’da tanıtıldı.

Programa  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Valisi Ahmet Kara, Ak Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Neslihan Hüsülüoğulları ve yöneticileri ile birlikte çok sayıda engelli-engelsiz sporcu katıldı.

Burada engelli öğrencilerden oluşan koro tarafından seslendirilen türküleri dinleyen Eroğlu, daha sonra down sendromlu şampiyonumuz Merve Peker ile masa tenisi oynadı. Engelli Basketbol Takımı oyuncularıyla da sohbet eden Eroğlu, bir sporcunun sandalyesine oturarak basketbol oynadı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ‘’ Eskiden engelliler evlerine hapsolurdu,dışarı çıkmazlardı ancak şimdi sosyal devlet olmanın gereğini yerine getiriyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleştirilen Aşmak İçin Hareket kampanyasını gönülden destekliyorum ve Türkiye Beyazay Derneği’nin bu kampanyasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.’’ Dedi.