Türkiye Beyazay Derneği yurt içi ve yurt dışındaki şubeleriyle engelli ve yakınlarına hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye Beyazay Derneği Hollanda Şubesi Rotterdam’da düzenlediği programda ,Türkiye Beyazay Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Programa, Rotterdam Başkonsolosluğundan Muavin Konsolos Ulvi Darendeli, Güney Hollanda Eyalet Meclis Üyesi Huri Şahin, YTB Hollanda Temsilcisi Osman Elmacı, Müsiad Başkan Yardımcısı Abdurrahman Akbulut, Türkiye Beyazay Derneği Hollanda Şubesi yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Hollanda Şube Başkanı Mehmet Dağlıoğlu ‘’ Türkiye Beyazay Derneği , engelli bireylere ve yakınlarına sadece eğitim alanında değil, aynı zamanda sosyal, kültürel,ekonomik , hukuki ve meslek alanlarında destek olan ve bu kapsamda özellikle engelli bireylere yol gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye Beyazay Derneği Hollanda Şubesi olarak önümüzdeki dönemde STK lar, göçmen kuruluşları, Hollandalı kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa çalışmalar yapmak istiyoruz. Ayrıca engelli vatandaşlarımıza yönelik yeni bazı projeleri de yürürlüğe sokacağız.’’ Dedi.