Eğitimden, istihdama, spordan, sağlığa yaşamın her alanındaki engelleri kaldırmak adına yürüttüğü proje ve kampanyalara bir yenisini daha ekleyen Türkiye Beyazay Derneği, engelleri yıkacak yeni bir kampanyanın daha startını verdi.

Yurt içinde 72 ve yurt dışında 7 Şubesi ile şimdiye kadar Türkiye’de ve Dünya’da birçok engelli ve yakınına hizmet götüren Türkiye Beyazay Derneği, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ulusal bazda hizmet verecek yeni bir kampanyayı daha hayata geçiriyor.

Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik Spor  Bakanlığı’nın destekleriyle yürüteceği Aşmak İçin Hareket kampanyasında hedef ;

Engelli bireyler ile engelsiz bireyleri tanıştırmak, 100.000 engelli ile 100.000 engelsiz bireyi spor yaptırarak birlikte olmalarını sağlamak. “Engelleri” her anlamda yıkacak bu kampanya ile engelli-engelsiz bireylerimizin sosyal uyumları güçlenecek, yaşam standartları gelişecek, engeli bireylerin toplumdan uzaklaşmalarına izin verilmeden toplumun merkezinde, hayatla iç içe olmaları sağlanacak…

HEPİMİZ FARKLIYIZ, HEPİMİZ İNSANIZ

Engelli ve engelsiz bireyler düzenlenecek etkinlikler ile bir araya getirilecek ve birlikte düzenli spor yapmaları sağlanacak ve engelli bireylere hareketlilik, oyun ve spor aktiviteleriyle oluşturulmuş “Spor Eğitimi Programı” uygulanacak. Uygulama sırasında engelli çocuk ve gençlerin yetenekleri doğrultusunda spor branşlarına yönlendirilerek, temel teknik ve becerileri doğrultusunda ilgili spor alanlarına kanalize edilecek.

BİRLİKTE YAŞAMAYA ENGEL YOK

Kampanya kapsamında, spor eğitimi programını yürütecek spor eğitmenleri özel bir eğitimden geçirilerek “Aşmak İçin Hareket” kampanyasında görev alacaklardır.

Engelsiz bireylere de engelliler ile spor yapmak konusunda ön bilgi verilecek.

Çalışan sayısı yüksek olan kurumlar ve şirketler ile görüşülerek, çalışanların kampanyaya dahil edilmeleri sağlanacak. Böylece; Spor yapan bedenler farklı olsa da yürekler, amaçlar, kalpler “BİR” olacak…

SPORLA GELECEK BİRLİKTELİK

Bu kampanya ile, hareketlilik, sporla yaşanan heyecan, beraberlik, oyunların kattığı özgüven, engelli bireylerimizin bugüne kadar kullanılmayan, yeteneklerine ışık tutulması, içlerindeki başarı inancının , spor aşkının güneş gibi parlatılması, yaşam motivasyonlarının daha da artırılması sağlanacak.