Hizmet alanını engellilerin eğitimi olarak belirleyen ve bu kapsamda çalışan Türkiye Beyazay Derneği’nin bir kuruluşudur.

Engellilerin önündeki en büyük engeli eğitimsizlik olarak gören Beyazay, bugüne kadar engellilerimize fiziksel ya da ruhsal farklılıklarından dolayı, eğitim alamaz, sosyal ve iş hayatının içinde olamaz, başarılı olmaz gibi ön yargılarla yaklaşıldığı için engelli bireylerin hayatın dışında kaldıklarını, evlerinde yalnız ve başkalarına muhtaç olarak bir hayat sürdürdüklerini düşünmektedir.

Eğer toplum olarak bu ön yargılarımızdan uzaklaşır, engellilerimize her alanda eşit davranır ve fırsat verirsek onlar için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamış oluruz. Çünkü onlar, engelli oldukları için değil, eğitimsiz oldukları için hayatın içinde değiller. Bu nedenle Türkiye Beyazay Derneği, Beyazay Okulları adı altında alanında uzman öğretmen kadrosu ve 160’dan fazla öğrencisi ile engellilerin eğitim ihtiyacını karşılamakta, örnek bir kurum olarak bu alanda da kaliteyi artırmayı amaçlamaktadır.