Sanatçı Gülben Ergen Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda faaliyet gösteren Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi’ni ziyaret etti.

Son yıllarda başlattığı Engelli Kariyeri Projesi ve Erişilebilirlik çalışmaları ile engelli-engelsiz herkese ışık tutan Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şubesi  sanatçı Gülben Ergen’i konuk etti.  Hem eğitim hem de engellilik alanında insanların yanında olmayı amaçlayan Gülben Ergen Türkiye Beyazay Derneği’nin çalışmalarını yakından takip etti.

Türkiye Beyazay Derneği İstanbul Şube Başkanı Hanife Baykal’dan özellikle Engelli Kariyeri Projesi hakkında bilgi alan Ergen, engelli bireylerle de tek tek ilgilendi, fotoğraf çektirdi, engelli bireylerin ve ailelerinin hayat hikayelerini dinledi.

Sanatçı Gülben Ergen ‘’ Umutları gözbebeklerine yerleştirmiş, kırgınlıklarını içlerine gömmüş bir dolu yürek. Kiminin kolları yok, hiç olmamış, kiminin ayakları yok, hiç olmamış, kimi görmüyor, kimi ise duymuyor. 3 yaşından 53 yaşına kadar tanıştığım bir kişinin de yüzü asık olmaz mı? Hepsinin yüzü gülüyor, sözü gülüyor, gönlü gülüyor.Bitirdiği halısını gösteren, kilimini dokuyan, sabununu kalıba döken, bağlamasını çalan, dans eden, şarkı söyleyen, tablo çizen hayatın en gerçek sanatçıları onlar.Yeter ki imkan verilsin. Yeter ki böyle bir merkez olsun.’’ Dedi.