Türkiye genelinde,Nisan Ayı’nda yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için Türkiye Beyazay Derneği şubeleri ile engelli bireylerin yanında olmaya devam ediyor.

Türkiye Beyazay Derneği İzmir ve Kütahya/Tavşanlı şubesi son olarak engelli bireyler için ücretsiz EKPSS kursu açtı.

Türkiye Beyazay Derneği İzmir Şube Başkanı Salih Arıkan ‘’ Engelli vatandaşlarımızın istihdam konusundaki ihtiyaçlarını biliyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. Türkiye Beyazay Derneği olarak İzmir’de de EKPSS kursunu başlattık.Kurslarımız ilk olarak hafta içi düzenleniyor ancak kayıtlarımızın yoğunluğuna göre hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki grup şeklinde kurslarımızı düzenleyeceğiz.’’ Dedi.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursunu ziyaret eden Türkiye Beyazay Derneği Batı Bölge Başkanı Ali Rıza Soyaslan ise ‘’ Türkiye Beyazay Derneği Kütahya/Tavşanlı Şubemizin düzenlemiş olduğu EKPSS kurslarımızı ziyaret etmiş bulunmaktayız. Türkiye Beyazay Derneği her zaman engelli kardeşlerimizi meslek sahibi yapmak için hizmetlerini sürdürmektedir. Tüm ülkemizde Beyazay şubelerimiz gibi Tavşanlı şubemizin de bu hizmetleri takdir verici. Tavşanlı ve köylerde bulunan tüm engelli memur adayı kardeşlerimiz bu kurslara katılsınlar. Faydasını göreceklerdir. ‘’ ifadesini kullandı.

İzmir ve Kütahya/Tavşanlı’da kurslara başvurmak isteyen engelli bireylerin  Diploma, Rapor, ve Nüfus Fotokopileriyle birlikte bölgelerinde faaliyet gösteren Türkiye Beyazay Derneği İzmir ve Kütahya/Tavşanlı şubelerine gitmeleri gerekmektedir.