Türkiye Beyazay Derneği;   ALMANYA, FRANSA, HOLLANDA, KIBRIS, FİLİSTİN, AZERBAYCAN’nın  ardından  MAKEDONYA’DA DA Şube Açtı.

Eğitimden, istihdama, spordan, sağlığa yaşamın her alanındaki engelleri kaldırmak adına yürüttüğü proje ve kampanyalarla  engelli- engelsiz herkese ışık tutan Türkiye Beyazay Derneği yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor.

Yurt içinde 72 şubesi olan Türkiye Beyazay Derneği Makedonya’da da şube açarak yurt dışındaki şube sayısını da 7’ye yükseltti. Türkiye’nin yanı sıra yurt dışındaki birçok engelli ve yakınına hizmet götüren Beyazay, Makedonya’da açılan şubesi ile de özellikle Balkanlarda yaşayan engelli bireylere ve yakınlarına ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye Beyazay Derneği  Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Makedonya şubemiz herkese hayırlı ve uğurlu olsun. Biz Beyazay’ı sadece Türkiye ile sınırlı bırakmadık. Biliyoruz ki engelliler dünyanın her yerinde. Biz de ulaşabildiğimiz her engelliye ulaşmak arzusundayız. Şimdiye kadar yurt dışında 6 şubemiz vardı Makedonya ile birlikte bu sayı 7 oldu. Balkanlardaki engelli kardeşlerimize, ailelerine bundan sonra çok daha rahat ulaşacağız.’’ Dedi.