Türkiye Beyazay Derneği, 19-22 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdikleri Türkiye-Makedonya Engelli Dostluk Günü kapsamında Doğu Makedonya’daki Yörük köylerini de ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Radoviş bölgesinde yaşayan ve ileri derecede kalp hastası olan Emre Omerov ile temasa geçildi.Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Türkiye Beyazay Derneği yöneticileri minik Emre’nin tedavisinin Türkiye’de yapılması için girişimlere başladı ve o girişimler kısa sürede sonuç verdi.

Sağlık Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye’ye getirilen Emre, hemen Mehmet Akif Ersoy Göğüs,Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı ve ilk olarak anjiyo yapıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Radoviş’de Emre Omerov adlı çocuğumuzun kalp hastası olduğunu öğrendik. Beyazay’ın önceden yurtdışında birçok faaliyetleri vardı ve O bölgede neler yapılabilir diye düşündük. Çocuğumuz sağlıklı olmadığı için okula gitmekte zorlanıyordu. Türk Büyükelçiliği, Sağlık Bakanlığı ile görüştük ve onlar da tedavinin Türkiye’de yapılmasını uygun gördüler. Şimdi Emre’nin sağlığına kavuşmasını bekliyoruz ‘’ dedi.