Türkiye Beyazay Derneği, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çekmeköy Belediyesi işbirliği ile başlatılan “İKİMİZ BİR FİDANIZ” sosyal sorumluluk projesi Çekmeköy’de filizlenmeye başladı.

Türkiye genelinde 11.5 milyon engelli yaşıyor.Yapılan araştırmalara göre de toplumun büyük bir bölümü engelliler ile arkadaşlık kurmuyor ve belirli bir iletişimde bulunmuyor.

Kurulduğu günden bu yana engelliler ile ilgili toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Türkiye Beyazay Derneği, bu proje ile de farkındalığın küçük yaştan itibaren sağlam temeller üzerine kurulmasını hedeflemekte.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva “Pilot uygulama olarak Çekmeköy’de bu projeyi başlattık. Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğümüz çalışmalarda engelli ve engelsiz 60’a yakın öğrenci eşleştirildi. Birbirlerini daha iyi tanımaları için de çeşitli sosyal aktiviteler ile bir araya getirildi. Amaç birbirlerini daha iyi tanımaları ve kardeşlik,paylaşmak gibi duyguları küçük yaşta yaşamalarını sağlamak” dedi.

Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş “Başlayan bu proje ile birlikte çocuklarımızda başlayan farkındalığın ilçe genelinde de yaygınlaşması amacıyla çalışmaları sürdürülebilir kılacağız” dedi

25 Şubat’ta yapılacak ‘’ İkimiz Bir Fidanız ‘’ sosyal sorumluluk projesi açılış töreninde minik öğrencilere verilecek fıstık fidanları verilecek. Birbirlerinin fidanlarını teslim alacak çocuklar, fidanlarının büyütme sürecinde de birlikte zaman geçirecekler.

Fidanlar, dikilme sürecine erişmesinden sonra ise Çekmeköy Özgecan Arslan Parkı’na dikilecek.