T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde gerçekleştirilen Aşmak İçin Hareket Kampanyası kapsamında Düzce’de gerçekleştirilen etkinlikte engeli çocuklar ve engelsiz çocuklarla birlikte At Çiftliği’nde ata binerek güzel bir gün geçirdiler.

Gençler, engelli kardeşlerini salıncakta salladı, ata binmelerine yardımcı oldu ve birlikte top oynadılar. Etkinliğe Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi de katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi, projenin amacı ve etkinlik ile ilgili bilgiler vererek “Amacımız engelli ve engelsiz bireyleri birlikte spor yaptırarak aralarındaki bağı güçlendirmek. Türkiye Beyazay Derneği’nin bütün şubelerinde bu etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu kampanyamızla engelleri yaşamımızın her alanında kaldırmak istiyoruz ” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ise “Bu tür etkinlikler çok önemli. Engelli olmak bir özür değil ve hepimizin başına gelebilecek bir durum. Onun için de kardeşlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Geleceğimiz için bu tür programlara sonuna kadar destek vereceğiz” diye konuştu.