Türkiye Beyazay Derneği’nin şubeler arasındaki dayanışması meyvesini verdi. Ayten Elyasa Erdoğan Zihinsel Engelliler Okulu’nun bir sınıfı İsviçre Beyazay Şubesi tarafından yeniden düzenlendi.

Yurtiçi ve yurtdışı şubeleri ile engellilerin topluma kazandırılmaları, istihdam ve eğitim süreçlerinde desteklenmeleri yönünde farklı sosyal sorumluluk projeleri yürüten Türkiye Beyazay Derneği’nin Diyarbakır ve İsviçre şubeleri arasındaki dayanışma; Diyarbakır Ayten Elyasa Erdoğan Zihinsel Engelliler Okulunda eğitim gören çocukların yüzünü güldürdü.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Beyazay Deneği Genel Başkanı Lokman Ayva, “Geçen yıl yurtiçi ve yurtdışı şubelerimiz ile Diyarbakır’da 2023 Engelliler Vizyon Çalışmasını hazırladık. Kurulan gönül köprüsü farklı projeler ile de devam etti. Şubelerimiz arasında da kardeşlik ve dayanışma duygularının somut hale gelmesi bizleri umutlu kılmıştır” dedi.

İsviçre Beyazay Şube Başkanı Suat Şahin, “Kurulan bu gönül köprüsünün hele de engelli öğrencilerimizin eğitimine destek sunması bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Diyarbakır Beyazay Şube Başkanı Nezihe Kent, “Amacımız çocuklarımızın sosyalleşmesi ve iyi bir eğitim almasıdır. Genel merkezimizin ve kardeş şubemizin desteği ile bugün öğrencilerimize güzel bir sınıf kazandırıldı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.