Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen “Aşmak için Hareket” kampanyası kapsamında Samsun’da Engelliler  Spor Festivali düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye Beyazay Derneğince gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansı’nın global iletişim ortağı olduğu “Aşmak için Hareket” kampanyası kapsamında Engelliler Spor Festivali yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki festivalde engelli ve engelsiz bireyler birlikte voleybol, basketbol, golf, bowling, masa tenisi, dart gibi 15 branşta spor yaptı. Festival kapsamında engelli ve engelsiz bireyler penaltı atışı yapıp beraber yüzdü.

Sporun kardeşliğiyle engelleri kaldırmayı hedeflediklerini anlatan Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Akbulut, “Engelli ve engelsiz bireyler 15 branşta gruplar halinde birlikte spor yaparak empati yapıyor. Zaten ‘Aşmak için Hareket’ kampanyasının amacı da bu. Engelli ve engelsiz bireyler birlikte spor yaparak engelleri aşıyoruz. Toplumda engellilerle ilgili farkındalığı artırmak, engellilerle ilgili ön yargıları kaldırmak ve toplumsal bütünleşmeyi sağlamak istiyoruz.” Dedi.