Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi ile Mustafa Kemal Üniversitesi arasında ‘’Aşmak İçin Hareket’’ kampanyası kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen ve ülke genelinde gerçekleştirilecek kampanyanın Hatay ayağında, Mustafa Kemal Üniversitesi ile Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi yer alacak.

İşbirliği protokolü için ilk olarak Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Tazeoğlu ve üyeleri Mustafa Kemal Üniversitesi RektörüHasan Kaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Türkiye Beyazay Derneği ile Mustafa Kemal Üniversitesi arasında iş birliği yapıldı.Protokol metnini Mustafa Kemal Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şubesi adına ise Mehmet Tazeoğlu, imzaladı.

‘’Aşmak İçin Hareket’’ kampanyasında engelli ve engelsiz bireyleri sporun birleştirici özelliği ile kaynaştırmak aynı zamanda da engelli vatandaşlar arasında spor yapabilecek bireyleri belirlemek amaçlanıyor.

Uygulamalar, tüm toplumun engelliler ve spor konusunda bilinçlendirilmesi, engelli ve engelsiz bireylerin, sportif aktiviteler yoluyla sosyal hayata etkin katılımlarının desteklenmesi şeklinde planlanıyor.