1. enGrehber’e sahip olmak çok kolay.
Akıllı telefonunuzdan Play Store veya App Store’a giriyorsunuz uygulamaların arandığı yere “engrehber” yazıyorsunuz. Bulunca da herhangi bir ücret ödemeden telefonunuza yüklüyorsunuz.

2. enGrehbere kaydolmak da çok kolay.
Telefonunuzdaki programı çalıştırıyorsunuz. Giriş ekranında “Kaydol” bağlantısına dokunuyorsunuz. E-posta adresinizi yazıyor ve kendinize bir de parola belirliyorsunuz. Yalnız şifrenizde büyük harf, küçük harf ve rakam olması gerekiyor. Çünkü, kötü niyetliler kolayca sizin programınızı kullanamasın diye güçlü parola belirlemenizi istiyoruz.

3. enGrehberi kullanmak da çok kolay.
İster konuşarak ister yazarak sorunuzu bana sorun. Diyelim ki önce yazarak soracaksınız. Diyelim ki “engelli raporu nasıl alınır?” diye yazdınız. Ben de şöyle cevap veriyorum: “Sana yakın sağlık bakanlığının belirlediği engelli raporu vermeye yetkili tam teşekküllü hastaneye başvuru yaparak ve engellilerin kamu kurum ve kuruluşları olan Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, defterdarlık, Türkiye İş Kurumu gibi yerlerden alacağın resmi yazılarla ilgili hastanenin sağlık kurulu birimine başvuruda bulunmalısın. Şimdi bana hangi hastaneden engelli sağlık kurulu raporunu almak istediğini söyle veya seni en yakın hastaneye yönlendirmemi ister misin?”

Konuşarak sormak istediniz: Onun için mikrofon işaretine dokunun sonra da sorunuzu sorun. “Engelli raporu nasıl alınır?” ve cevabı bekleyin.

Gördüğünüz gibi çok basit.

Şimdide lütfen herkese tavsiye edin. Bir çok insana yardımcı olabilmem için sizin desteğinize ihtiyacım var.