Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen “Aşmak İçin Hareket” kampanyası kapsamında kampanyaya katılmak isteyen bireylere, ’Engellilerde Spor’ konusunda teorik eğitimi verildi.

18-20 Mart tarihlerinde Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitime,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcileri, OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve Türkiye Beyazay Derneği gönüllüleri katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Akbulut, “Engellilerin her türlü fiziksel aktivite, hareketlilik, oyun, sporla ilgili projelerin ve uygulamaların ilgili kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütleri işbirliğiyle yürütülmesini amaçlayan kampanyamızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Doç.Dr. Nurettin Konar tarafından verilen eğitimler 3 gün sürdü. Program sonunda eğitimlerini tamamlayan katılımcılara ‘’Aşmak İçin Hareket’’ kampanyası katılım sertifikası verildi.