Türkiye Beyazay Derneği engelli ve engelli yakınlarının yanında olmaya devam ediyor. Beyazay, son yıllarda ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli engelli ve yakınları için yeni bir çalışma başlatıyor.

Ülkelerini bırakıp Türkiye’de yaşamak zorunda kalan Suriyeli engelli ve yakınlarına Türkiye Beyazay Derneği yardım eli uzattı ve Türkçe bilmedikleri için kendilerini ifade etmede sıkıntı yaşayan Suriyeliler için Türkçe dersi ve bilgisayar kursu programları başlatıyor.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Suriye’de son yıllarda çok acı bir tablo yaşandı. Birçok Suriyeli ülkemize sığınmak zorunda kaldı. Savaş nedeniyle kimi kolunu kimi gözünü kimi bacağını kaybetti. Türkiye Beyazay Derneği olarak Suriyeli engelli ve engelli yakınlarına Türkçe dersi verip kendilerini doğru bir şekilde ifade etmelerini istiyoruz sonrasında da bilgisayar kursu vermeyi planlıyoruz. Suriyeli engelliler için ayrıca bir istihdam projemiz de olacak. ‘’ ifadesini kullandı.

Projeye katılmak isteyen Suriyeli engelli ve yakınları aşağıda belirtilen irtibat numarası ve mail adresinden proje hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Telefon : 0507 464 19 74
Mail : Suriye@beyazay.org.tr