Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ‘ Aşmak İçin Hareket ‘ kampanyası Elazığ’da da hayata geçirildi.

Kültür Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat, sivil toplum örgütü temsilcileri, çok sayıda engelli ve engelsiz birey yer aldı.

Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat ‘’ Türkiye Beyazay Derneği, insanların iletişim sıkıntılarını ve birbirlerine olan uzaklıklarını sporun birleştirici yönüyle aşıyor, Türkiye’nin 81 ilini de bu kampanya sayesinde harekete geçiriyor. Gelin bu duyguları hep beraber yaşayalım. Engellerimizi spor yaparak birlikte aşalım.” Dedi.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise engellilerin daha fazla sokakta olmaları gerektiğini ifade ederek, “Biz engelli kardeşlerimizi, çocuklarımızı daha fazla dışarıda görmek istiyoruz. Onları daha faza parklarda, bahçelerde, sokaklara görmek istiyoruz.’’ Dedi.

Konuşmaların ardından engelliler halk oyunları gösterisi ile bayrak yarışı koşusu yapıldı. Daha sonra da Vali Murat Zorluoğlu’nun da katılımıyla engellilerle halı sahada futbol maçı oynandı.