Türkiye  Beyazay Derneği Bursa Şubesi, TC. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen ‘AŞMAK İÇİN HAREKET’ sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında, ‘ENGELSİZ BAHAR ŞENLİĞİ FESTİVALİ’ düzenliyor.

Festival kapsamında engelli engelsiz bireyler birlikte çeşitli spor aktiviteleri yapıp, kemençe eşliğinde binlerce kişi ile horon tepecek. Türkiye Beyazay Derneği’nin TC.Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürüttüğü AŞMAK İÇİN HAREKET kampanyası ile engelli engelsiz bireyler birlikte çeşitli spor aktiviteler ile bir araya gelip zaman geçiriyor. Kampanya kapsamında dernek bünyesindeki şubeler değişik etkinlikler düzenliyor.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Kurulu Üyesi Zafer Hıdıroğlu, “İnsanları birleştiren en önemli ortak duygu müziktir. Hele de Karadeniz müziğinin coşkusu ve samimiyeti devreye girdiğinde bu birleşme çok daha sağlam olmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleştirdiğimiz ‘AŞMAK İÇİN HAREEKET’ kampanyamız kapsamında ENGELSİZ BAHAR ŞENLİĞİ’nde engelli- engelsiz yediden yetmiş herkes kemençenin birleştirici müziği eşliğinde horon tepip, gönlünce eğleneceği bir zaman geçirecek” dedi.

Bursa Beyazay Derneği Başkanı Fusun Koyunlular, “Bahar Şenliğinde, spor aktivitelerinin yanında insanların ilgisini çekecek çeşitli yarışmalar da olacak. Amaç, engelli engelsiz herkesin ortak bir platformda bir araya gelmesi ve birlikte keyifli zaman geçirmesidir” dedi.