Türkiye Beyazay Derneği ” Aydınlan Aydınlat ” projesinin ikinci etabını Tekirdağ Çerkezköy’de Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi’nin Üniversite bünyesine kazandırdığı ses stüdyosu ile Üniversite öğrencileri görme engelli bireyler için kitap seslendirecek.

Çerkezköy’de gerçekleştirilen proje tanıtım programına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ” Bu engelli kardeşlerimizin bir şekilde hayatın nimetlerine bizim kadar rahat ulaşmalarını sağlayabilmek, onların maddi ve manevi anlamda her alanda hayatlarını daha erişilebilir,bu kıymetlere,bu değerlere daha erişilebilir yapmanın sadece ve sadece kamunun sorumluluğunda yürüyemeyecek kadar önemli bir iş olduğunun bilincindeyiz.” dedi.