Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Beyazay Derneği’nin destekleri ile başlatılan ’Aşmak İçin Hareket’ kampanyası Kütahya’da hayata geçirildi.

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Milli Eğitim, Gençlik Hizmetleri ve Spor, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun da desteklediği ’Aşmak İçin Hareket’ kampanyası kapsamında, Sevgi Yolu’nda toplanan, aralarında engellilerin de bulunduğu grup, Dumlupınar Spor Salonu’na kadar yürüdü.

Yürüyüşe Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel ve Vural Kavuncu ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı Halil Bilgiç, Cumhurbaşkanlığı Proje Uzmanı Baki İlgün, Kampanya Tanıtım Koordinatörü Koray Aldemir, STK Temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

’Aşmak İçin Hareket’’ kampanyası hakkında konuşan Türkiye Beyazay Derneği Kütahya Şube Başkanı Halil Bilgiç, “Bugün burada başta Valimiz olmak üzere belediyemiz, üniversitemiz, tüm halk bu yürüyüşte. Yaklaşık 4 saat süren bu programımızda gerçekten engelli ve engelsizleri bir arada bulunduracak güzel bir uyum sergileri var. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.