Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı T.C.Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen, engelli ve engelsiz bireyleri sporla kaynaştıracak ‘’ Aşmak İçin Hareket ‘’ kampanyası Erzincan’da tanıdıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Erzincan Şubesi’nin ev sahipliğinde Hilton Garden Inn  Oteli’nde gerçekleştirilen Aşmak İçin Hareket kampanya tanıtım programına  Ulaştırma Denizcilik ve İletişim Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Ak Parti Milletvekilleri Sebahattin Karakelle , Serkan Bayram, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Türkiye Başkan Vekili Aylin Çiftçi türkiye Beyazay Derneği Erzincan Şube Başkanı Yunus Kılıç ile birlikte engelli ve engelsiz sporcular katıldı.

Programda konuşan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’  Engelli ve engelsiz bireyler birbirlerini tanıması gerekiyor. Bunun için biz de insanları yararlı bir etkinlikte buluşturmak istedik.Hem engelliler hem de engelsiz bireyler bir arada spor yaparsa birbirlerini tanımış olacaklar.Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleşen ‘ Aşmak İçin Hareket ‘ kampanyası  ile engelleri spor ile yıkacağız. ‘’ dedi.

Ulaştırma Denizclik ve İletişim Bakanı Binali Yıldırım ‘’ Engelli bireylerle engelsiz bireyleri bir arada hayata katma arzusundayız. Engeller bedenlerde değil düşüncelerdedir. Türkiye Beyazay Derneği’nin başlatmış oldıuğu ‘ Aşmak İçin Hareket ‘ kampanyasını için Beyazay Yöneticilerini tebrik ve takdir ediyorum. Cumhurbaşkanımız bu kampanyayı en yüksek düzeyde destekliyor .‘’ ifadesini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından engelli ve engelsiz bireyler birlikte masa tenisi oynadı, atıcılık ve jimnastik yaptı.