Mobile
BASINDA BEYAZAY

BASIN ODASI » HABERLER » Organizasyonlarımız

« Geri

Bölge Başkanları ToplandıTürkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanları yılın ilk toplantısını Sakarya’da geçtiğimiz aylarda hizmete giren Engelsiz Kafe’ de gerçekleştirdi.Toplantıya 9 bölge başkanı yanı sıra Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce de katıldı.

Toplantıda T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen ‘’ Aşmak İçin Hareket ‘’ kampanyası başta olmak üzere Sakarya’da faaliyet gösteren Engelsiz Kafe projesinin yaygınlaşması ve Suriyeli engellilere yönelik yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

Toplantıda konuşan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ‘’ Engelsiz kafelerin yaygınlaşması, Suriyeli engelliler ile ilgili gündemde olan projeler,Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılacak çalışmalar ve engelli-engelsiz bireylerin birlikte olmasını sağlayacak Aşmak İçin Hareket kampanyasının tüm bölgelerde uygulanması için çalışmalar yapıyoruz. Kampanyamızda engelli ve engelsiz toplamda en az 200 bin bireye ulaşmak ve birlikte spor yaptırmak istiyoruz. Engelli bireylerin sosyal yaşama ve hayata katılması , rehabilite olması için bu tarz programlarımızı devam ettireceğiz.’’ Dedi.