Mobile
BASINDA BEYAZAY

BASIN ODASI » HABERLER » Katıldığımız Etkinlikler

« Geri

Radoviş'e Yardım EliTürkiye Beyazay Derneği  Makedonya’da gerçekleştirdiği ‘’ Birlikte Daha İyiye ‘’  projesi çerçevesinde siyasi ve sivil toplum kuruluşları  yanı sıra Makedonya’da faaliyet gösteren bazı okulları da ziyaret etti.

O okullardan belki de en göze çarpanı 600 yıl önce Anadolu’dan Makedonya’ya giden soydaşlarımızın ülkemizden kilometrelerce uzakta olmasına rağmen dillerini,dinlerini,kültürlerini koruyan Radoviş Bölgesinde bulunan Alikoç İlköğretim okuluydu.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Üyesi ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay KAYNARCA’nın  da aralarında bulunduğu heyet okulu türk okulunu ziyaret etti, çocuklara hediyeler dağıttı.

Okulu ziyaret eden Türkiye Beyazay Derneği heyeti, çocukların ve ailelerin sorunlarını ve isteklerini dinledi ve okulun çatısında meydana gelen hasarın giderilmesi için harekete geçildi.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Üyesi ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay KAYNARCA ‘’ Anadolu’dan gelip buralara yerleşmiş insanlarımıza ne mutlu ki bu güzel insanlar dinlerini,kültürlerini,dillerini koruyup bu zamana kadar gelebilmişler.Burada minik çocuklarımızın hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söylemeleri beni derinden etkiledi. Bizler buradaki çocuklarımıza da sahip çıkacağız gerekli ihtiyaçlarını karşılayacağız ‘’ dedi

Ziyaret çocuklara dağıtılan hediye ve çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.