Mobile
BASINDA BEYAZAY

BASIN ODASI » HABERLER » Katıldığımız Etkinlikler

« Geri

Engelliler Günü ResepsiyonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resepsiyon verdi. Resepsiyona Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu da katıldı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’ . Ülkemizin dört bir tarafından gelerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, milletin evini teşriflerini için her birinize gönülden teşekkür ediyorum. Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde bütün dünyada kabul gören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün ülkemizdeki ve tüm tüm dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Engelliler Günü’nün 1992’den yılından bu yana engelli vatandaşların topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit bir şekilde sağlanması noktasında ciddi bir farkındalık oluşturduğunu söylerken '’Benim engelli kardeşlerim kader mahkumu veya kader mağduru değildir. Benim engelli vatandaşlarım da aynen benim gibi bir insandır'’ ifadelerini de kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’ya da söz verdi.

Lokman Ayva ‘’ Hayatım boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızın çok teveccühlerini gördüm.Belediye Başkanı olduğu zaman bizi yanına aldı.Daha sonra parti kurarken bize lütfettiler yine aynı şekilde yanlarına aldılar.Kendilerine sizlerin de huzurunda tekrar teşekkür ediyorum ‘’ dedi.

Konuşmasının ardından engelli bireylerle fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan engelli bireylerle yakından ilgilendi.


HABERİN FOTOGRAF GALERİSİ