Mobile
BASINDA BEYAZAY

BASIN ODASI » HABERLER » Katıldığımız Etkinlikler

« Geri

Bakan Çako İle GörüşmeTürkiye Beyazay Derneği,19-22 Kasım’da gerçekleştirdiği programlar kapsamında Makedonya Devlet Bakanı Furkan ÇAKO’yu da makamında ziyaret etti.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA,Genel Başkan Vekili Aylin ÇİFTÇİ,Genel Koordinasyon Üyelerinden Gülay DALYAN, Ayşe BÖHÜRLER, Tülay KAYNARCA, Nejla SÜMER ve Hatice Kübra ÖZTÜRK Makedonya Devlet Bakanı Furkan ÇAKO ile bir araya geldi.

Görüşmede Türkiye ve Makedonya’daki engellilik konusu konuşuldu ve ilerleyen süreçlerde birlikte hareket etme vurgusu yapıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA ‘’ Türkiye ve Makedonya’daki engelli insanlar el ele verecekler,birikimlerini paylaşacaklar ve yarının daha güzel olması için karanlıkların azalması, mumların çoğalması için mücadele edecekler.’’ dedi.

Bakan ÇAKO ise ‘’ Engelliler alanında faaliyet gösteren kardeş derneklere ve ilkokullara tecrübe,bilgi aktarımı ve hibe  gibi konularda yardımlarımız olacak.İnanıyorum ki atılan bu adımlar sadece bununla kalmayacak ve engelli vatandaşlarımız için iyi yaşam koşulları oluşturmaya çalışacağız ‘’ ifadesini kullandı.


HABERİN FOTOGRAF GALERİSİ